Контактна інформація

Люди — це наш основний актив. Ми доклали величезних зусиль, що б в нашій команді працювали кращі професіонали, які дійсно люблять свою справу.

icon_widget_image +38 (097) 293-73-20 +38 (097) 715-20-47 icon_widget_image Пн-Пт 9:00 - 18:00 Сб-Нд - Вихідний icon_widget_image service@monolitteplo.com.ua vyd.a.i@ukr.net icon_widget_image 03169 Україна, м. Київ, вулиця Ватутіна, 50

Пелетний або піролізний котел. Як вибрати…

В сьогоденні питання ефективності стає все актульнішим, відповідно економні котли на твердому паливі (пелетні та піролізні) — це один з найпопулярніших видів опалення не тільки в Україні але й в висикирозвинених кранах Європи також. Твердопаливний котел не вимагає електрики, газу або рідкого палива, йому досить звичайних сухих дров або вугілля. Цим він мало чим відрізняється від звичайної грубки, але він набагато економічніше її, ефективніше і безпечніше.
Котли, що працюють на твердому паливі, мабуть, самий незалежний і самостійний спосіб опалення приватних будинків. Твердопаливні котли ніяким чином не пов’язані з інженерними комунікаційними системами: ні з електрикою, ні з газовими магістралями, ні тим більше з централізованими системами опалення. Отже, котли на твердому паливі абсолютно незамінні у віддалених глухих поселеннях.

Незважаючи на те, що такі котли по своїй суті, дуже нагадують звичайну піч, вони, як правило, оснащені сучасними системами автоматики, обладнані необхідними датчиками, що відповідають за безпеку обладнання, температуру та інші важливі параметри.

Одна із важливих класифікацій, по якій розділяються котли на твердому паливі — в залежності від матеріалу виготовлення теплообмінника. Розрізняють чавунні і сталеві котли, що працюють на твердому паливі.

Чавунні твердопаливні котли

Вважаються більш довговічними. Їх особливість в тому, що вони довго нагріваються, але при цьому повільно остигають, але експлуатувати їх потрібно вкрай обережно, тому як чавун — матеріал досить крихкий і здатний тріснути від різкого перепаду температури. На щастя, в даний час сучасні технології дозволили удосконалити чавунні котли і знизити їх крихкість.

Сталеві твердопаливні котли

Більш стійкі до «капризів» температури, але мають інший недолік — схильність до корозії, причиною якої зазвичай стає конденсат. Чавунні котли такою проблемою не страждають. Саме цей мінус робить твердопаливні котли зі сталевим теплообмінником менш довговічними, але зате більш дешевими. У будь-якому випадку тривалість експлуатації, якою володіють котли на твердому паливі зі сталевим теплообмінником залежить від якості стали і її товщини.

Котли, виготовлені з листової сталі в меншій мірі схильні до руйнування від різкої зміни температури, оскільки сталь — матеріал пластичний. Стінки такого котла тонше стінок чавунного, а щоб не обпектися, зовнішня частина корпусу ізольована від внутрішньої сучасними негорючими матеріалами. Так що якщо ви проживаєте в заміському будинку постійно, то краще всього придбати твердопаливний котел з чавуну. А якщо ви живете в місті, а в будинку буваєте наїздами і опалюєте його тільки під час своєї присутності, то є сенс встановити сталевий котел. Сталевий твердопаливний котел можна так само використовувати як допоміжний, якщо у вашому районі часто трапляються перебої з газом або з електрикою. Деякі елементи котла при бажанні можна замінити або додати нові, для того щоб перейти на новий вид палива (газ або рідке паливо). Правда тут потрібно врахувати один нюанс — ККД такого переробленого котла буде трохи нижче, ніж у котла, спеціально розрахованого на роботу з газом.

Пелетні котли

Пелетний котел є складним інженерним пристроєм, що нагріває теплоносій шляхом спалювання похідних деревного або вугільного палива: брикетів або гранул (пеллет).

Експлуатація твердопаливних котлів в автоматичному режимі дозволяє не тільки знизити експлуатаційні витрати, переклавши на автоматику більшу частину турбот по обслуговуванню і контролю роботи обладнання, а й, використовуючи твердопаливний котел з автоматичним завантаженням, домогтися рівня комфорту при його використанні. Такі твердопаливні котли (автоматичні) перспективні і за ними велике майбутнє.

Пелети виготовляються з відходів деревного виробництва, які подрібнюються і пресуються в маленькі гранули у формі циліндра. Їх розмір становить від 6 до 14 мм в діаметрі і не більше 70 мм в довжину. Для виробництва такого виду палива не використовуються хімічні складові, а тому пелети — матеріал екологічно чистий і при цьому володіє високою теплотою згоряння. Використання пелет дозволяє зменшити присутність людини в роботі котла шляхом автоматизації процесу подачі гранул в котел. При транспортуванні в автомобілі і зберіганні в приватному будинку вони займають мало місця. Пелетне опалювальне обладнання виробляється за кордоном і в Україні. Вітчизняні моделі, як правило, дешевше імпортних, а іноземні мають більше сервісних функцій.

Устрій пеллетного котла

Котли на пеллетах — це сталева конструкція, складовими частинами якої є корпус, пальник, топка, теплообмінник, паливний бункер і димар. Після спалювання палива утворюється гарячий газ, при виході з топки він обтікає теплообмінник і передає йому майже все своє тепло. «Розумна» конструкція пелетних котлів — запорука разюче високого КПД (не менше 85%). Потужність приладів варіює від 15кВт до декількох мегават. Теплообмінник виготовляється з різних матеріалів, наприклад, чавуну або сталі.

Як працюють пелетні котли?

Досить завантажити в бункер паливо. Пелети подаються в топку зі спеціального бункера автоматичним транспортером. Ємність штатного бункера забезпечує котел паливом приблизно на 7 днів, потім сховище заповнюють заново. При бажанні, і цей процес можна повністю автоматизувати. Розпалюється паливо за допомогою автоматики. У цьому процесі задіяні електричний ТЕН і вентилятор, що нагнітає в топку повітря. Коли паливо стійко розгориться, система розпалу відключається.

Різновиди пелетних котлів

 • Устаткування, призначене тільки для використання пелет;
 • Умовно комбіновані котли — зазвичай працюють на біогранулах, але, як «запасний» вид палива здатні протягом нетривалого часу приймати брикети або дрова;
 • Універсальні котли — можуть працювати на будь-якому твердому паливі. Досить демонтувати пелетних пальник, і прилад готовий до завантаження традиційним твердим паливом.

Переваги опалення пелетами

 • Біогранули переробляються практично повністю. Причому, мізерно мала кількість продуктів згоряння видаляється автоматично, не частіше 1 — 2 разів на місяць;
 • Подача гранул і весь процес роботи (отримання тепла і гарячої води) повністю автоматизовані;
 • Вартість пелет нижче, ніж іншого твердого палива. Біогранули завжди є у вільному продажу. Купити «заправку» для пеллетного обладнання не проблема;
 • Ідеально підходить для опалення приватного будинку, дачі, там де немає возвожно опалювати за допомогою газу.

Піролізні або газогенераторні котли

Піролізні котли здатні спалювати деревний газ, що утворюється при згорянні дров, тим самим значно підвищується їх продуктивність і коефіцієнт корисної дії. Паливо в них згорає практично повністю, майже не залишаючи попелу. У них деревина спочатку повністю висушується при високій температурі і малій кількості кисню, перетворюючись в деревне вугілля і летючу частину — піролізний газ, який потім з високою ефективністю згорає в топці. У міру згоряння газ взаємодіє з активним вуглецем і в результаті дим на виході з котла містить набагато менше шкідливих домішок.

У порівнянні з класичним методом спалювання, в піролізних котлах використовується унікальна здатність твердого палива переходити в газоподібний стан при високій температурі і відсутності повітря. Піролізні котли мають трохи більшу ціну, ніж їх класичні аналоги з такою ж потужністю, проте висока економічність і зручність в обслуговуванні виправдовують витрати на котел в найкоротший час.

Піролізний котел - устрій та принцип роботи

Працює піролізний котел так: у верхню камеру закладається паливо (дрова), розпалюється, дверцята камери закривається і включається вентилятор котла. Як тільки температура всередині верхньої камери підніметься вище 250 ° С — деревина починає обвуглюватися, виділяючи генераторний газ, що надходить через форсунку в нижню камеру. Тут до отриманих в результаті піролізу газам подмешивается шляхом наддуву вторинне повітря і вони згоряють, повертаючи деяку частину тепла нижнього рівня паливної закладки.

Вторинне повітря — повітряний потік, що огинає паливо у верхній камері з боків або надходить через спеціальні щілини в дверцятах нижньої камери піролізного котла. Забір тепла від піролізного котла і його передача теплоносія (води або повітря) проводиться через контакт трубопроводу з теплоносієм з дном нижньої камери котла. З одного повного завантаження паливної (верхньої) камери піролізний котел виробляє тепло від 6 до 12 годин, в залежності від якості палива і потреб в теплі.

Паливо для піролізного котла

На практиці піролізні котли на твердому паливі можуть ефективно працювати на будь-яких видах твердого палива, будь то деревина, торф, буре і чорне вугілля. Безумовно, тривалість повного згоряння у кожного виду палива своя і виглядає вона таким чином:

 • м’яка деревина — час згоряння не більше 5-ти годин;
 • тверда деревина — час згоряння близько 6 годин;
 • буре вугілля згоряє приблизно за 8 годин;
 • чорне вугілля горить до 10-ти години.

Піролізні котли найбільш ефективні при роботі на сухій деревині. Саме сухі дрова довжиною 45-65 см, вологість яких не перевищує 20%, не тільки забезпечують максимальну потужність роботи котла, а й продовжують термін його служби. Купувати піролізні котли опалення, не сумніваючись в ефективності їх роботи, сміливо можуть ті, у кого є можливість купувати сухі дрова або хоча б висушити їх у разі перевищення вологості. Якщо ж впевненості в такої можливості немає, то можна вибрати сучасний високотехнологічний опалювальний котел, в топці якого поєднується 80% високоефективного піролізного спалювання палива і 20% традиційного. Сучасні комбіновані котли забезпечують якісне спалювання не тільки дров, але і деревних відходів, торфу, вугілля або будь-якої їх суміші вологістю до 50%.

Переваги піролізних котлів:

 • висока економічність, що досягається двома етапами спалювання палива, як наслідок, повне згорання палива і високий КПД — до 90%;
 • робота з однієї закладки досить тривалий час, до 12 годин (у звичайних дров’яних котлів близько 3-4 годин, однак у котлів верхнього горіння цей показник більше — від 30 годин на дровах, до 6-7 днів на вугіллі).
 • можливість автоматичного регулювання параметрів, процес горіння допускає автоматизацію, легко регулюється і управляється;
 • рідше треба чистити зольник і газоходи;
 • інтегрується в практично будь-яку систему опалення, не вимагаючи якихось серйозних її змін;
 • допускається закладка неколотих полін;
 • екологічність, що досягається спалюванням більшого числа шкідливих речовин в нижній камері, завдяки чому вони не викидаються в атмосферу;
 • дуже висока швидкість нагрівання теплоносія, води або повітря, до комфортної температури 60°С.

Недоліки піролізних котлів

 • потреба в електроенергії, необхідної для роботи вентилятора (димососа);
 • висока вартість в порівнянні зі звичайними опалювальними котлами;
 • потреба в низькій вологості палива, дрова повинні мати вологість не вище 20%;
 • в роботі вимагають високого навантаження, при її зниженні нижче 50% стабільність горіння порушується, в димовому каналі накопичується дьоготь;
 • всі моделі піролізних опалювальних апаратів — одноконтурні агрегати, які не нагрівають воду для побутових потреб.

І все ж висока екологічність, ефективність і економічність, що досягаються завдяки повному спалюванню палива і мізерним тепловтрат, сповна компенсують недоліки піролізних газогенераторних котлів і коло їх шанувальників неухильно шириться.

Фахівці компанії «Моноліт Тепло» Київ допоможуть Вам підібрати, купити, а також змонтувати опалювальний котел, знайдуть прийнятне рішення по ціні.

Задавайте будь-які Ваші питання, консультація по телефону безкоштовна, або скористайтеся Кнопкою «Зворотній зв’язок»
Ви залишитеся задоволені, співпрацюючи з нами!

Post a Comment