
Теплообмінник для твердопаливного котла
Через тендітності чавуну можна підживлювати такий теплообмінник холодною водою.
Подавши воду зі свердловини або водопроводу в гарячу систему теплопостачання, можна дуже скоро очікувати тріщин і руйнування котла. Але до жорсткості води чавун нечутливий. В силу своєї масивності чавунний теплообмінник довго розігрівається і не відразу подає тепло в приміщення.
Особливості чавунних твердопаливних котлів
Однак після того, як котел набере певну температуру, він утримує тепло набагато довше, ніж сталевий. Чавунні котли невибагливі, довговічні і стійкі до корозії. Чистити від нагару їх доводиться рідше, оскільки він не знижує енергоефективності агрегату. При дотриманні правил роботи чавунний котел прослужить не менше 40 років.
Сталеві котли виробляються з труб і 3-5- міліметровою листової сталі. Вирішальне значення тут надається товщині стали. Тонкий метал внаслідок високих температур швидко піддасться деформації, і котел прийде в непридатність. Сталеві агрегати призначені для експлуатації в відкритих системах опалення і потребують постійного спостереження. Орієнтовний термін служби такого котла становить 20-30 років.