Контактна інформація

Люди — це наш основний актив. Ми доклали величезних зусиль, що б в нашій команді працювали кращі професіонали, які дійсно люблять свою справу.

icon_widget_image +38 (097) 293-73-20 +38 (097) 715-20-47 icon_widget_image Пн-Пт 9:00 - 18:00 Сб-Нд - Вихідний icon_widget_image service@monolitteplo.com.ua vyd.a.i@ukr.net icon_widget_image 03169 Україна, м. Київ, вулиця Ватутіна, 50

Циркуляційний насос

Далеко не всі розуміють, що для підтримки нормальної температури в приміщенні потрібно не тільки…

Далеко не всі розуміють, що для підтримки нормальної температури в приміщенні потрібно не тільки опалювальний котел і труби з батареями, але і цілий ряд досить складних приладів і пристроїв, без яких тепла просто не буде. Одним з таких незамінних пристосувань є, безумовно, циркуляційний насос.

Зігріти приміщення можна старовинним способом за допомогою печі або каміна, можна в кожній кімнаті поставити електронагрівач, але таке опалення — тема не цього сайту. Наша тема — комфортні гідравлічні (рідинні) системи опалення, в яких циркулює теплоносій, зігріваючи будинок за допомогою опалювальних приладів.

Переваги та особливості використання циркуляційних насосів

Особливістю сучасних циркуляційних насосів (ЦН) є економічність, довговічність, невеликі габарити і безшумність. При правильному монтажі циркуляційні насоси практично безшумні. Ви зможете визначити, чи працює насос, тільки з легкої вібрації, коли доторкнетеся до нього рукою.

Як правильно вибрати циркуляційний насос? Важливо правильно підібрати насос відповідно до гідравлічними параметрами конкретної опалювальної системи. Це краще довірити фахівцям. Перш за все, необхідно знати скільки тепла знадобиться для опалення будинку. Це досить складний розрахунок, який включає в себе багато параметрів і робиться фахівцями. Важливим є все: які вікна встановлені в будівлі, як утеплені стіни, підлогу і перекриття, чи передбачені термостатичні вентилі в системі і т.д. і т.п. Результатом цих обчислень стає визначення необхідної об’ємної подачі теплоносія в системі (м3 / год), по якій і підбирається насос.

Другий дуже важливий аспект — це натиск насоса. Цей параметр пов’язаний безпосередньо з самої опалювальною системою. Він буде дорівнювати загальному гідравлічному опору наявної у вас системи. При цьому поверховість будівлі до уваги не береться. Мабуть, найбільш швидким і простим способом вважається вибір насоса для опалення по каталогам. Це дуже зручно, оскільки ви зможете порівняти різні характеристики самого агрегату, а також характеристики, які виявляться важливими при монтажі насоса і в ході його безпосередньої роботи. Вибираючи насос для системи опалення, беріть до уваги один важливий момент. Всі отримані при обчисленнях показники розраховуються на максимум роботи насоса. Однак такий режим за весь термін служби агрегату буде використовуватися мінімальна кількість часу. А значить, при виборі циркуляційного насоса для опалення є сенс трохи знизити параметри. Правильним буде вибрати насос, потужність якого перевищує необхідну для даної системи опалення на 5-10%. Приймаючи таке рішення, ви зможете заощадити не тільки на покупку самого насоса, але і в подальшому зберегти чималі кошти на оплату електрики. І не варто турбуватися про те, що насос з трохи меншими параметрами не впорається з подачею тепла в будинок в сильні морози.

Шум в системі опалення — ще одна проблема. Насправді, така проблема цілком може виникнути, якщо насос підібраний неправильно. Є й інша причина — шум в трубах через наявність в системі повітря. Тому варто знати, як його видалити з системи опалення. Дуже часто домовласників хвилює питання про те, чи не виникнуть проблеми під час запуску насоса після теплої пори року, коли агрегатом не користуються. Сучасні агрегати для опалення можна сміливо відключати на кілька місяців, шкоди їм від цього не буде. Навіть в тому випадку, якщо під час простою з’явилися відкладення, з насоса їх видалити дуже просто. Нерегульований насос для цього потрібно переключити в режим максимальної швидкості, у регульованого ж агрегату є функція деблокування. Ще один важливий момент — це матеріали, з яких виробляються насоси для опалення. Вал і підшипники сучасних агрегатів виробляють з кераміки. Це дозволяє істотно збільшити термін служби насоса, а також забезпечити безшумність його роботи.

Post a Comment